|
Порівняння Nissan Leaf і Tesla Model S: безпека, аналіз акумуляторів, запас ходу
На сьогодні електромобілі стали вже повсякденним явищем: їх можна зустріти на дорогах, про них нерідко згадують в новинах. Проте велика кількість такої інформації несе в собі один серйозний недолік: висновки робляться з урахуванням приблизно одних і тих же новинних повідомлень, без урахування реальних даних і статистики. Тому спробуємо розглянути офіційні дані.
Знайомство:
Nissan Leaf - це перший масовий і найпопулярніший сьогодні електромобіль, причому за рівнем продажів він може зрівнятися з багатьма сильними бензиновими побратимами. Так, вже через рік після свого виходу в 2011-му, електрокар зайняв перше місце в європейському та світовому конкурсах «Автомобіль року». Проте конкуренти наступають на п'яти, тому японські інженери постійно вдосконалюють своє творіння, все більше наближаючи його за доступністю до звичного хетчбеку з ДВЗ.
Tesla Model S - міняти світ на краще цей повнорозмірний п'ятидверний ліфтбек класу люкс почав з 2012 року. «Тесла» залишається електромобілем з найбільшим запасом пробігу без підзарядки, розганяється до 100 км/год за, на хвилиночку, за 2,8 секунди!!! (Мається на увазі топова версія Modes S P85D з режимом Ludicrous), а також має в США титул самого безпечного транспортного засобу на дорогах.
Безпека електрокарів:
Одним з основних аргументів на користь електромобілів від Tesla вважається їх велика безпека у порівнянні з автомобілями з ДВЗ в плані самозаймань. Але насправді картина не настільки проста.
Tesla Model S, випускається з 2012 року, всього близько 107 000 машин на дорогах. В цей час як Nissan Leaf, у продажу з 2010 року, і вже було вироблено бiльше нiж 200 000 автомобілів.
Невеликий аналіз акумуляторів:
У Nissan Leaf встановлено 192 осередки загальною ЭМНIСТЮ 24 кВт*год. У Tesla все набагато складніше. За весь час виробництва було декілька моделей з акумуляторами на 40, 60, 70, 85 і 90 кВт*год. В Model S на 85 кВт*год - 7104 осередки формату 18650.
Далеко не всі автомобілі з 107 тисяч вироблених мають акумулятори на 90 кВт*год. Також у продажу вже є Nissan Leaf модельного ряду 2016 року з акумулятором на 30 кВт*год. Тобто, співвідношення схиляється не на користь Tesla.
Тому аргумент про число акумуляторів говорить про те, що рішення було технічно неправильним, можна було отримати більш безпечну машину з використанням акумуляторів, призначених спочатку для автомобільного транспорту.
Запас ходу:
Tesla заявляє для Model S дальність поїздки на одному заряді від 330 до 450 км, в той час як Nissan говорить про значно скромнішi цифри, а саме в межах від 100 до 200 км (за результатами незалежних тестів, в залежності від стилю їзди, температури та погоди для нового автомобілю ця цифра змінюється від 100 до 220 км).
Головна відмінність полягає в підході до створення електромашини. Компанія Tesla створює заміну машині з ДВЗ, заявляючи, що електромобіль може бути не гірше автомобіля з ДВЗ в дальності поїздок і при зарядці (заправці для ДВЗ). Звідси випливають всі рішення по швидкій заміні батареї та мережі суперчарджерів, тобто спроба вписати електромобіль в концепцію звичайного автомобіля за часом стоянки на заправці.
|
|