Nissan Leaf - як основний приклад сучасного електрокару
Nissan Leaf - це один з найяскравіших та відомих електрокарів, що з самого початку розроблявся саме як електромобіль. Приміром, тут є невеликий капот (але все одно двигуну немає) та інтелектуальна система управління, яка заздалегідь охолоджує або прогріває салон ще під час зарядки, щоб потім не витрачати на це енергію АКБ. Існує також версія для живлення бортової електроніки сонячними батареями на даху, це також економить заряд основної батареї і пробіг стає більшим. А ще тут є і зовсім незвичайні прилади: центральне місце займає не спідометр і не інформаційний дисплей, а круглі індикатори споживання і рекуперації енергії.
 
Увагу привертає й перемикач «трансмісії»: невеликий джойстик зміщується ліворуч і вперед/назад, і задає напрямок руху; а подвійне похитування «вліво й назад» включає режим інтенсивної рекуперації.
 
Все це безпосередньо впливає на процес їзди. Nissan Leaf розганяється як звичайний хетчбек С-класу, з тією лише різницею, що він є більш динамічним на низьких швидкостях: при старті та прискоренні до 50-60 км/год позаду можна залишити чимало потужних автомобілів.  Справжній сюрприз настає з гальмуванням: в режимі «Гальмо» електромобіль настільки активно сповільнюється, що можна практично не використовувати гальма. У цей момент відбувається рекуперація енергії, і ми отримуємо назад частину тих кіловат, які тільки що витратили на розгін. У звичайному режимі їзди уповільнення не настільки істотне і нагадує м'яке гальмування двигуном. І до речі, тут також помітна особливість «подвійного гальмування» за допомогою рекуперації. У свою чергу, режим «Еко», що активується кнопкою на кермі, зменшує різкість, швидкість реакції на педаль акселератору, не дає швидко розганятися, поступово зменшує максимальну швидкість. 
 
А тепер про «банальне». Акумулятор Nissan Leaf захований під підлогою, а тому "злегка" затискує вільний простір в задній частині салону.
 
Однак це залишає вільним багажник і дозволяє зробити задні сидіння складними, щоб використовувати всі переваги хетчбека. До речі, Багажник Nissan Leaf був злегка збільшений в ході останньої модернізації 2013 року, і тепер пропонує обсяг 370 літрів.
 
В ході модернізації був збільшений запас ходу аж до 200-230 км проти близько 160 км у перших версіях Nissan Leaf. Все це завдяки більш ефективному двигуну, модернізованій батареї, переносу зарядного пристрою з багажника під «капот».
 
Реакції на поворот керма та комфорт ходової частини Nissan Leaf знаходяться на рівні звичайних моделей С-класу. Відчувається, що автомобіль краще притиснутий до землі через важку батарею в нижній частині кузова, а це сприяє кращій стійкості. 
 
Основний підсумок складається в тому, що електромобілі вже є дуже реальними, зрозумілими, готовими до звичайного життя в Україні. Майбутнє вже настало. Але тільки для людей, які знайомі з цією темою. А пересічний українець задасть цілу низку питань: Що з сервісом? Яка ціна? Де заряджати? Чи це вигідно? Ми відповіли на ці питання в цих матеріалах.
 
 
We're here to Help You
x
Text Chat
Start Live Chat

Call us now

+1 416.900.3303 

Request a Call Back

Leave a Suggestion