Автомобіль plug in гібридний та електро

Електромобіль (англ. Electric vehicle, скорочено EV) в якості двигуна використовує електричний тяговий мотор, що черпає енергію з батареї, як правило, літій-йонної. Коефіцієнт корисної дії електродвигуна складає 70-95%, тоді як у сучасного ДВЗ він ледве сягає 50%. Отже, електромобіль здатен витратити практично всю енергію, яка є в батареї, на корисну роботу, тобто на пройдений шлях. Це йому вдається досягти завдяки рекуперативному гальмуванню, коли під час уповільнення двигун працює в режимі генератору і повертає електроенергію батареї.

Тягові електродвигуни, що встановлюють на електрокарах, мають компактні розміри та відрізняються високим крутним моментом з нуля обертів (тобто гарантують відмінне прискорення), простоту устаткування і, в більшості випадків, не вимагають коробки передач. Нарешті, електромобіль є цілком екологічним. Його викиди в атмосферу дорівнюють нулю.

Що таке plug-in гібрид?

Це проміжна ланка еволюції звичайного автомобілю в електричний. В англомовній термінології їх називають PHEV (об'єднаний гібридний електромобіль). У такого авто є електромотор, досить енергоємна тягова батарея, а також ДВЗ й бензобак. По суті, це звичайний гібрид, що споживає органічне паливо. Але він здатний проїхати деяку відстань (як правило, від 15 до 80 км) виключно на електротязі.

Ключовою відмінністю такого гібриду від звичайного електрокару є можливість зарядити батарею не тільки під час гальмування, але й від мережі генератору (звідси й plug-in, тобто «Під'єднуваний»).

Відмінність акумуляторів в Plug-in гібридах

Виокремлюють три типи plug-in гібридів: послідовний, паралельний та змішаний. У першому випадку ДВЗ використовується лише для обертання генератору й зарядки акумулятору, зв'язку з колесами він не має. Автомобіль призводить в дію виключно електродвигун. Бензиновий двигун, що пов'язаний лише з генератором, не повинен мати високі показники потужності. КПП йому також не потрібна.

Прикладом послідовного plug-in гібрида є Chevrolet Volt. У повністю електричному режимі он проїжджає до 80 км, в режимі постійного заряду акумулятору бензиновим двигуном споживає 5 л на кожні 100 км.

В паралельному plug-in гібриді як ДВЗ, так і електродвигун мають зв'язок з колесами. Вони можуть працювати як окремо, наприклад, електродвигун на малих швидкостях, ДВЗ - на великих; так й разом, коли електромотор допомагає бензиновому розганятися при різких стартах. Звичайно, такому авто потрібні традиційна трансмісія з КПП й карданним валом, що передають крутний момент на колеса. Прикладом паралельного гібриду є Volvo V60. Батареї ємністю 11 кВт/год вистачає на 70 км в режимі Pure.

Існують також змішані plug-in гібриди, в яких крутний момент на колеса передається і від електродвигуна, і звичайного ДВЗ. Сучасний тяговий електродвигун відрізняється відмінним обертовим моментом з нуля обертів при невисокій потужності. Прикладом змішаного гібриду є Mitsubishi Outlander PHEV. В електричному режимі на муніципальних швидкостях авто здатне проїхати до 52 км. З падінням заряду акумулятора до роботи приступає ДВЗ, що і обертає генератор.

 
Wir sind hier, 24/7 Hilfe
x
Text-Chat
Starten Sie Live Chat

Ruf uns jetzt an

+1 416.900.3303 

Rückruf anfordern

Lassen Sie eine Anregung