Mercedes-Benz A 200, Audi A3 Sportback та BMW 118i

Такі різні. Порівняльний тест Mercedes-Benz A 200, Audi A3 Sportback та BMW 118i

Mercedes-Benz А-класу, Audi A3 Sportback або BMW 1-ї серії? Це автівки для найвибагливіших покупців. Але покупців дуже різних.

Звичайно, на вартість відчутно впливає не лише кількість камер та панорамних дахів, але й силовий агрегат з трансмісією, тож для тесту було підібрано монопривідні версії з автоматичними коробками та досить потужними турбомоторами об'ємом 1,6 літри у Mercedes-Benz з BMW та 1,8 літри в Audi. Mercedes-Benz А 200 має 156-сильний агрегат з 250 Н·м тяги та агрегатований він 7-ступінчастим роботом. В Audi A3 Sportback механізована трансмісія, з такою ж кількістю передач, що працює в парі з двигуном з 180 к.с./250 Н·м, а BMW 118i озброєний двигуном з віддачею 170 л.с./250 Н·м та класичним автоматом з некласичними 8 передачами.

Однак це все нудні цифри. А поки що оцінимо роботу дизайнерів. Mercedes-Benz нічим особливим, окрім опціональних «вісімнадцятих» коліс зовні не оснащений, а Audi та BMW доповнені фірмовими стайлінг-пакетами. Звичайно, це додає їм додаткову привабливість, але вирішальну роль все одно не відіграє.

Ну що ж, поїхали. В Audi та Mercedes-Benz максимальна тяга двигуна доступна на 250 обертах в хвилину раніше, ніж в BMW, якийий везти на повну лише за відмітку 1500 на тахометрі. Проте як же по-різному стартують ці автівки! А-клас потрібно немов би просити поїхати, топчучи педаль газу в підлогу, в той час як Audi набагато жвавіше та більш поступливий.

Та й за інтенсивністю прискорення А3 переконливіше А-класу: дається взнаки відмінність в потужності в 25 сил. В BMW потужності майже стільки ж, та й вмовляти розігнатися автомобіль не потрібно, тому прискорення майже таке ж соковите, як в Audi. Цифри з офіційних параметрів лише підтверджують це відчуття: A3 для набору до сотні потрібно 7,3 секунди, A-класу 8,3, а сто вісімнадцята розганяється за 7,5 секунди.

По-різному працюють і коробки передач нашого тріо. Краща трансмісія, напевно, в BMW - у Мюнхені зробили ставку на традиційний автомат замість модних роботів в конкурентів. Як наслідок - найкраща плавність руху/зупинки та максимальний комфорт у заторах. Двосцеплені агрегати Audi та Mercedes-Benz починають «нервувати» після довготривалого штовхання у рваному режимі міських заторів та в цілому однакові за своїми можливостями: дещо загальмовані у звичайному режимі та надто різькі у спортивному. Хіба що A3 дещо плавніше рушає, а А-клас трохи швидше реагує на команду різко прискоритися з пониженням передачі. Проте ось чим неприємно здивував Mercedes-Benz - так це брязкотом та легкими вібраціями трансмісії при рушаннях-зупинках. Непреміально якось.

Титул найдрайвовішого апарату ми віддаємо BMW не тому, що вона нафарширована налаштуваннями на кшталт амортизаторів або потужних гальм: просто в неї найоптимальніша для активного водіння компоновка, відмінно налаштоване шасі та приголомшливий двигун. Навіть якщо ви не будете розщедрюватися на М-опції, загальний баланс сильно не зміниться - одиничка залишиться простим та азартним в управлінні задньопривідним хетчбеком. Проте адаптивна підвіска все-ж таки пречичудова: у самому м'якому режимі вона робить BMW однозначно зручніше обох конкурентів, а в найжорсткішому забезпечує потрібний рівень взаємодії водія та дороги. Треба брати.

 

 
We're here to Help You
x
Text Chat
Start Live Chat

Call us now

+1 416.900.3303 

Request a Call Back

Leave a Suggestion