Акумулятор: строк служби, тривалість роботи, вартість

Зазвичай виробники вказують кількість допустимих циклів заряду-розряду батареї. Але, для простоти розуміння, сьогодні вже можна впевнено стверджувати, що середній термін служби акумулятору становить близько 8 років. Правильний догляд може продовжити термін служби до близько 10 років, але при недбалій експлуатації акумулятор електрокарів може вийти з ладу через 5-6 років. 

Поговоримо про морози:  Одне велике питання полягає в тому, чи може акумулятор тримати заряд достатньо довго в холодну зиму? Ми вирішили зробити порівняння з літнім водінням, шляхом вимірювання використання батареї в різних температурних умовах, не змінюючи інші параметри, які б були застосовані до зимніх умов, наприклад, підігрів салону нагрівачами, водіння при поганих дорожніх умовах та видимості.

На прикладі Вольт, при температурі нижче двадцяти градусів, падіння батареї було незначним, як правило, не більше ніж на 5%. Ми прийшли до висновку, що діапазон падіння батареї буде невеликий в зимовий час. Це є особливо вірним, тому що газові двигуни також втрачають ефективність в холодний період року.

Розглянемо також і питання деградації батареї. Так, у проданих в Україні Mitsubishi i-MIEV падіння ємності батареї за 4-5 років становить близько 15-20%. У перших Tesla Model S, які проїхали 100 000 км (вже є і такі), падіння ємності АКБ поки не помічено, схоже, що в роботу поступово включають нові сегменти АКБ. Отже, деградація АКБ і падіння її ємності «від старості» можливе, але навряд чи це перевищить скорочення запасу ходу від морозу, включених енергоспоживачів чи рваного стилю їзди.

Що стосується ціни, то поки складно назвати підсумкові цифри. Так, сьогодні ціни на АКБ для електрокарів коливаються в діапазоні від 5 до 15 тис. доларів США в залежності від ємності. В майбутньому, з одного боку, ціна на АКБ повинна падати: так, компанія Tesla вже заявляла про свою фабрику АКБ, що має знизити ціну чи не вполовину. З іншого боку, нещодавно з'явилася інформація, що зростання популярності електромобілів і гібридів призведе до підвищення цін на рідкоземельні елементи, які використовуються в їх електромоторах. 

 

А заряджати як?

Окремо слід згадати і можливість швидкої зміни порожньої батареї на заряджену. Цю ідею приписують компанії Tesla, але насправді ще кілька років тому існував проект Better Place, де швидка заміна АКБ була однією з головних особливостей. Крім того, в рамках Better Place передбачалося заряджати АКБ в спеціальних «холодильниках» для продовження їх терміну служби, існувала також можливість замовлення зарядки електромобілю під час відсутності власника, наприклад, подача зарядженого електрокару до аеропорту тощо. Частково компанія Renault розробила Fluence ZE під цей проект зі знімною батареєю в задній частині кузову. Але, як з'ясувалося на практиці, лише 3% (!) власників електромобілів дійсно були зацікавлені і користувалися послугою заміни АКБ, бо набагато зручніше ввечері приїхати додому і увіткнути вилку в розетку на ніч. Згодом проект Better Place збанкрутував і сьогодні його вже не пам'ятають.

 

Підводимо підсумки: електромобілям в Україні бути?

Так, електромобілів вже багато, питання з сервісом і ремонтом вирішуються буквально зараз, а питання довгих поїздок вирішується станціями підзарядки на трасах кожні 100-150 км, яких вже чимало. Звичайно, якщо вам постійно потрібно їздити на довгі дистанції, то краще вибрати «дизель». Але якщо 99% ваших поїздок в місті та передмісті, то тут електромобіль виграє в одні ворота.

Про настання електричного майбутнього прямо сьогодні говорити ще рано. Однак не буде нічого дивного, якщо електроавтівки повторять історію дизельних машин в Україні, і через 10 років електромобілі будуть впевнено займати третину ринку нових авто. Принаймні, при придбанні чергової машини, я б розглядала і прораховувала «електрику» нарівні з бензином або дизелем. Що і вам раджу.

 
Estamos aquí para ayudarle
x
Text Chat
Iniciar chat en vivo

Llámenos ahora

+1 416.900.3303 

Solicitar una llamada de vuelta

Dejar una sugerencia